Kategoriler
Sepetim

Tesislerimiz

 

Demsa Pet Food  tesisi, Avrupa’nın en modern pet mutfağı olma düşüncesi ile hayata geçirilmiştir. Saat başı 40 tonluk üretim kapasitesine sahip olan fabrikamız; Kırklareli’nde 11.000 m2 si kapalı alan olmak üzere, toplam 30.000 m2 arazi üzerine kurulmuştur. Tekirdağ limanına 100 km, Avrupa ticaret bölgesine ise 50 km uzaklıkta bulunmaktadır. Konum olarak, ülkenin en verimli coğrafi tarım bölgesinde yer almaktadır.


Tesisimiz, sektörünün öncü markalarından temin edilen son teknoloji üretim ekipmanları ile donatılmıştır. İleri proses teknolojisi sayesinde maksimum otomasyonla, 7/24 çalışacak şekilde tasarlanmış olan tesisimiz, üretimdeki insan hatalarını ve sağlıkla ilgili endişeleri azaltmak adına tam otomasyona sahiptir.

Deneyimli kadromuz ve ileri teknolojimizin kombinasyonu ile, evcil dostlarımızın kaselerini hep dolu tutmak için, ürünlerimizi tüm yıl boyunca yüksek kalite ve üretim tutarlılığı ile üretiyoruz.

Çift Vidalı Ekstruder

Çift vidalı ekstruder; taze et de dahil olmak üzere tüm hammaddelerin daha iyi homojenize edilerek karıştırılmasını ve içeriklerin besin değerlerini kaybetmeden, en sağlıklı şekilde buharda pişirilmesini sağlar.

Taze Et Teknolojisi

Taze et seçimi, evcil hayvanların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak beslenme uzmanlarımız tarafından özenle yapılmaktadır.

Tüm taze etler Avrupa ve Türk menşelidir (Veteriner hekimler tarafından tescilli ve sertifikalı tesislerden tedarik edilir.)

Taze et, kalite yönetiminin ve sorumlu veteriner hekimlerin belirlemiş olduğu hijyenik ve soğuk zincir standartlarına ve kurallarına uygun olarak hazırlanır.

Resmi standartlara göre yapılan muayene ve analiz sonuçları incelenen taze et, tüm analizlerden geçerek onaylandıktan sonra üretime dahil edilir.

Yüksek kaliteli standarda sahip kesici, öğütücü ekipmanlar kullanılarak, çift vidalı ekstruder’e uygun parçalar haline gelen taze et, diğer değerli malzemelerle birlikte buharda pişirilerek evcil hayvanlara en kaliteli ve en lezzetli içeriği sunar.

Soğuk İnfüzyon Teknolojisi

Soğuk infüzyon teknolojisi ile tanecikler içerisindeki hava çekilerek, vitamin ve mineraller gibi mikro elementler eklenir. Bu işlem, soğuk ortamda yapılarak, eklenen vitamin ve minerallerin uzun ömürlü ve dayanıklı olması sağlanır.

Kurutucu

Yüksek kaliteli bir evcil hayvan mama üretiminde, kurutma işlemindeki en kritik nokta, dikey akış teknolojisine sahip bir kurutucu tarafından yapılmasıdır. Bu sistemin avantajları, enerji verimliliği, çok yönlülük, homojen nem ve her alanda hava hacmi, sıcaklık ve bağımsız akış kontrolüdür.

Paketleme

En son teknolojiye sahip paketleme sistemimiz ile el değmeden tüm paketlerin içindeki oksijen vakumlanarak çıkartılır. Bu şekilde besin değerlerinin ve tazeliğin uzun süre koruması sağlanmış olur.

Sertifikalarımız

Fabrikamız uluslararası sistemlere göre denetlenmiş,

ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi,

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi,

ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi,

ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi sertifikalarına layık görülmüştür.


Bu teknolojinin ardındaki ekibimiz

Demsa Pet Food , yenilikçi, tecrübeli ve uluslararası bir ekipten oluşmaktadır. Akademik kökenli veteriner hekimler ve beslenme uzmanlarından oluşan Demsa Pet Food ekibi, tüm gelişmeleri yakından takip eder. Tanınmış evcil hayvan beslenme uzmanlarının yenilikçi ve bilimsel araştırmalarını, formüllere uyarlamak için beraber hareket ederler.

Ekibimiz alanlarında edindikleri tüm tecrübeyi, evcil dostlarımızın en doğru ve en sağlıklı şekilde beslenebilmeleri için kullanırlar.

Özenli ve dikkatli çalışan üretim ekibimiz, ürünlerimizin üretim süreçlerinin en doğru ve en verimli biçimde gerçekleştirildiğinden emin olur.

Her biri evcil hayvan dostu olan Demsa Pet Food  ekibi üyeleri, kendi evcil dostlarına gönül rahatlığı ile sunacakları kalitede bir hizmet anlayışı ile evcil dostlarımızın mutluluk ve huzurunu sağlamak için çalışmaktadır.